O masáži

1Úvod

Tantrická masáž nie je neosobným či mechanickým postupom, ale ozajstným, často hlbokým stretnutím dvoch ľudí plných citlivosti, úcty a pozornosti k telu i duši prijímajúceho. Hoci má vopred daný rámec, je každá tantrická masáž unikátnym rituálom, vznikajúcim medzi prijímajúcim a dávajúcim v závislosti na ich vzájomnej energii. Forma sa teda s ohľadom na osobnosť klienta aj masérky líšia vo svojich detailoch, tantrické princípy i kvalita masážnych postupov však vždy zostávajú zachované. Priestor tu má aj dôvera intuícii a sledovanie energie prítomného okamžiku, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každej tantrické masáže.

2Príchod do nášho centra

Pocit súkromia a váš komfort sú pre nás vždy na prvom mieste. V našom centre sa teda stretnete iba so svojou masérkou či masérom. Potom čo si odložíte topánky a kabát vás už odvedú do čakárne, kde je pre vás už pripravené občerstvenie a šálka čaju. Pred masážou samotnou sa od svojej masérky či maséra dozviete, ako bude vaša vybraná tantrická masáž prebiehať a bude tu aj priestor pre vás, ak sa budete chcieť podeliť o svoje skúsenosti, očakávania, želania či potreby. Priestor tu však majú aj prípadné obavy či otázky. Aby bola masáž pre vás čo najkrajším zážitkom, pokúsime sa v rámci hraníc tantrické masáže, do rituálu zaradiť aj vaše individuálne priania ako je predĺžená masáž chodidiel či masáž hlavy Champi . Pre rozhovor aj záverečnú relaxáciu pridávame ku každej tantrické masáži 30 min času naviac , ktoré môžete aj nemusíte využiť.

3Príprava na rituál tantrickej masáže

Potom už nasleduje sprcha , dostanete vždy čistú osušku a plachtu . Počas masáže hrá v centre zmyselná orientálne ladená hudba. Priestorom sa prelínajú vône vonných olejov a tyčiniek, ktoré medzitým zvyšujú vaše očakávania. Ako náhle je očista dokončená, zazvoníte zvončekom na svoju masérku či maséra, a vaša masáž môže začať.

4Rituálny začiatok

Tantrická masáž začína rituálom v stoji, ktorý je prejavom úcty k prijímajúcemu aj naladením jeden na druhého. Nemusíte pri ňom robiť vôbec nič, masér či masérka sa už o všetko postarajú. Vy len sledujete, ako sa vaše zmysly prebúdzajú, pozornosť zostruje a vaším telom pomaly začína prebiehať ľahké chvenie. Vo chvíli kedy vás masér či masérka objímu zisťujete, že prestávate premýšľať a už sa len oddávate pocitom a dotykom. Pri rituály dochádza tiež k odkladaniu plachty, ale pravdepodobne si to už ani nevšimnete.

5Masáž, masáž, masáž

Ani neviete ako a zrazu ležíte na pohodlnom futone-matraci s búšiacim srdcom, celí tak nejako ľahkí. Nasleduje masáž zameraná na odstránenie napätia a stresu, za pomoci dlhých ťahov či príjemná masáž hlavy, chodidiel a trapézov. Potom Vás masér či masérka pomocou horúceho uteráčiku, obohatených o vonné esencie uvedú do stavu hlbokej relaxácie a intenzívneho telesného prežívania. Scitlivené telo je potom masírované pomocou kožušinok, pierok a iných hebkých predmetov tak, že vám už vzrušenie behá po celom tele. Vrcholom zmyslových pôžitkov je však olejová masáž celého tela teplým orientálnym olejom. Masírovaná bude každá časť tak, aby sa celé telo uvoľnilo, relaxovalo a bolo rozmaznávané až na vrchol znesiteľnosti. V rámci tantrickej masáže ako tak ležíte, zaplavení pocitmi , pomaly nastáva chvíľa, keď už to nemôžete vydržať.

6Intímna masáž

Pomaličky, potichu sa masér či masérka začína približovať k vašim intímnym miestam. Zisťujete, že sa vôbec nehanbíte a jediné, čo chcete je oddať sa jeho či jej citlivým rukám. Vopred ste vedeli, že súčasťou tantrické masáže je aj masáž intímnych partií (joni-u žien , lingam-u mužov ), ani v najmenšom ste si ale nevedeli predstaviť, aké to vlastne bude. Energia vám jazdí po chrbtici až do korunnej čakry a vy začínate chápať , čo to vlastne tantra je . Snažíte si spomenúť čo vám masérka na začiatku hovorila o použití dychu a začínate sa sústrediť na to, aby ste prebudenú energiu stihli predýchať. Ruky dávajúcej masérky sú všade. Pomáha vám dýchať a rozvádzať energiu po tele a keď naberiete dych pokračuje a vedie vás ďalej a ďalej, hlbšie a hlbšie k vám samotným. Už nerozmýšľate, len ste, úplne odovzdaní a otvorení. Energia medzi vami je takmer hmatateľná. Pomaly sa strácate v čase a priestore a máte pocit, že vaše telo je naplnené energiou, ktorá vás vyživuje a lieči.

7Záverečná relaxácia

Ležíte ďalej na futone , oči do široká otvorené, nechávate doznieť celý zážitok. Masér či masérka sú tu s vami, jemne vás hladí, rozvádzajú energiu a starajú sa o vás, kým sa všetko zase neusadí. Možno potrebujete objať, možno len držať za ruku, možno chcete o svojom zážitku hovoriť. Pre všetko je priestor a všetko je vítané. Po tej vás nechajú osamote, aby ste mohli zrealizovať svoju očistu. Teplá voda steká po vašom tele a vy stále rozmýšľate , čí ste práve prešli. Ale je vám veľmi príjemne a to je dôležité. Potom, čo sa zase prezlečiete späť, zazvoníte opäť na svoju masérku či maséra prídu za vami a radi počujú vaše zážitky, dojmy, objavy aj otázky. Odchádzate domov a určite budete ešte dlho premýšľať o tom, čo ste prežili.

8Účinky tantra masáže

Tantrická masáž tak nielen prehlbuje sexuálny prežívanie prijímajúceho, pomáha budovať uvedomenie a zvyšuje citlivosť vlastného tela, ale navyše vedie k umeniu zdieľanie intimity s partnerom, otvorenej komunikácii a rešpektu k sebe i druhému. Zo zdravotných účinkov tantrická masáž pomáha pri poruchách erekcie, problémoch s prostatou, predčasnej ejakulácii, vaginitíde, bolestivom pohlavnom styku, nefyziologicky podmienených ťažkostiach s otehotnením, nedostatku energie, vitality a chuti do života, depresii z nedostatku starostlivosti a intímnych dotykov, zlepšuje vzťah k sebe samému aj k partnerovi, zbavuje napätia a stresu, uvoľňuje svaly a podporuje krvný obeh. Tantrická masáž je veľmi obľúbená aj medzi pármi, u ktorých podporuje vzájomnú príťažlivosť a dôveru a prináša novú inšpiráciu a poznanie.